Zdravíme všechny fanoušky festivalu Footfest a nejen je, zdravíme také všechny fanoušky hudebních festivalů. Jsme nová pracovní skupina, z řad mnohaletých pořadatelů kulturně-sportovních akcí a festivalů a zároveň velkých fanoušků Footfestu. Téměř rok příprav je u konce a my vám můžeme oznámit tu radostnou novinku. Populární festival Footfest, v Želči u Tábora, se vrací na scénu! Zapište si termín 12.-13.7. 2024 Těšte se na fantastický line-up, skvělý doprovodný program pro děti, tradiční turnaj v malé kopané a spousty dalších vychytávek. Vše odstartuje již brzy, zůstaňte naladěni.

Ještě, než se do toho pustíme, chtěli bychom vzdát hold bývalým pořadatelům a všem lidem, kteří se podíleli na budování této značky.

V roce 2003 vznikla tradice fotbalového turnaje s doprovodným hudebním programem, ta se po rekonstrukci hřiště přeměnila v 1. ročník festivalu FOOTFEST, který se stal symbolem spojení SPORTU a KULTURY. Od 2012 se na něm vystřídala opravdu velká jména, nejen z tuzemské scény. V následujících letech se Footfest stal významnou regionální akcí s velkým přesahem do všech koutů České republiky a tešil se mnoha tisícovým návštěvám. Line-upy čítaly jména absolutní české a slovenské hudební špičky, včetně zahraničních interpretů. V roce 2015 už to nebyla jen hudba a fotbal, ale také doprovodný program, se zaměřením na celou rodinu. Vrchol přišel v roce 2016 a povedené byly i následující ročníky. V roce 2020 festival, stejně jako vše ostatní, přerušil Covid. Posledním uskutečněným ročníkem tak byl rok 2022. V roce 2023 vznikl nápad obnovit velkou slávu Festivalu Footfest, vznikla úplně nová pracovní skupina, z řad mnohaletých pořadatelů kulturně-sportovních akcí a festivalů a zároveň velkých fanoušků Footfestu. Přípravy Footfestu 2024 jsou v plném proudu, zapište si termín 12-13.7. 2024, protože Footfest 2024 bude! Těšte se na fantastický line-up, skvělý doprovodný program pro děti, tradiční turnaj v malé kopané a spousty dalších vychytávek.