ŠKWOR

Pořádná hard rocková show čeká návštěvníky každého koncertu kapely Škwor. Hrají už od roku 1998, kdy ji pod názvem Skwar založil zpěvák a kytarista Petr Hrdlička, baskytarista Tomáš Kmec a bubeník František Vadlejch. Brzy se k nim přidal i kytarista Leo Holan a metalové pecky na sebe nenechaly dlouho čekat. Aktuálně v kapele kromě zpěváka a kytaristy Petra Hrdličky najdete bubeníka Martina Pelce, baskytaristu Tomáše Kmece a kytaristu Honzu Chudana. Od kombinace trash metalu a punku se hudební styl kapely posunul k nu metalu plného ostrých kytarových riffů, elektroniky a melodického zpěvu.
Stovky vyprodaných koncertů, největší festivalová pódia, desítky videoklipů a několik zlatých desek, tisíce fanoušků po celé republice, i za jejími hranicemi, to je kapela ŠKWOR.
V loňském roce probíhalo nahrávání nového alba. Vzápětí kapela vyrazila na festivalové turné k 25. výročí založení, které završila v říjnu dvojkoncertem ve vyprodaném pražském O2 universu. Při této příležitosti vydala novou desku s názvem „Sobě věrnej“, která byla díky masívnímu předprodeji oceněna vydavatelstvím Supraphon Zlatou deskou. Tento název nese i tour, se kterou ŠKWOR vyráží na jaře letošního roku do největších měst České Republiky a vyprodává jednu zastávku za druhou. Celé to završí vánočním trojkoncertem v pražském O2 universu, ale ještě před tím, ještě před tím se na ně můžete těšit v Želči u Tábora na Footfestu 2024, kde Vás čeká mimořádná show, které se již nyní nemůžeme dočkat! Dámy a pánove, kapela ŠKWOR jako 2. headliner festivalu Footfest 2024.