Queenie

Kapela Queenie má svůj původ v Praze, byla založena v roce 2006 a za dobu své existence se stala jednoznačně nejúspěšnější Queen tribute kapelou v České republice a jednou z nejuznávanějších Queen tribute kapel na celém světě. S precizním ztvárněním písní této legendární rockové skupiny v původních aranžmá a tóninách, absolutní technickou dokonalostí podpořenou vlastním zvukařem, fyzickou podobou a perfekcionismem, Queenie si získala uznání odborné kritiky a řadu prestižních ocenění.

Kapela uskutečnila tisíce koncertů na různých kontinentech, často na kulturně významných místech. Queenie se objevila v televizních pořadech a velmi si cení pozvání pana Petera Freestona na Mercuryho memorial do švýcarského Montreux nebo na oficiální narozeninovou oslavu královny Alžběty II. Skupina definuje své oblasti působení jako koncertní divadlo a je vyhledávaným interpretem na kulturních událostech ve veřejném i soukromém sektoru. Několikrát do roka se vydává na koncertní turné do skandinávských zemí a dalších evropských destinací.

V dubnu 2018 měl v Divadle Radka Brzobohatého premiéru muzikál „Freddie“ s Queenie v hlavní roli. QUEENIE – světová Queen tribute kapela reprezentuje absolutní špičku svého žánru a svou vášní pro hudbu Queen oslovuje fanoušky po celém světě. Jejich koncerty jsou nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky hudby Queen, kteří chtějí slyšet tuto legendární hudbu v dokonalém podání. Queenie je synonymem pro vášeň, kvalitu a hudební výjimečnost a jejich hudba spojuje generace fanoušků po celém světě.